پرینت

هلدينگ هاي معدني،هزينه پروژه ها را كاهش مي دهد

بخش خصوصي با تشكيل هلدينگ هاي تخصصي و مشاركت در اجراي پروژه هاي معدني و صنايع معدني مي تواند ، زمان اجرا و هزينه احداث اين طرح ها را كاهش دهد.

به نقل از روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن وصنايع معدني ايران،‌ عضو هيات رييسه اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و كشاورزي ايران با تاكيد بر مطلب فوق تصريح كرد: طي 5 سال اخير تحقيقاتي در مورد منافع هلدينگ هاي تخصصي براي اقتصاد كشور و چگونگي تاسيس آن ها انجام داده ايم به طوري كه مشخص شده يكي از راه هاي برون رفت از چالش هاي اجراي طرح ها ، تشكيل اين هلدينگ ها است.


حسن هاديان با اشاره به تجارب شركت هاي خصوصي معدني و صنايع معدني گفت: اين شركت ها مي توانند با بهره گيري از تجربه هاي كسب شده در حوزه تخصصي خود همچون فولاد،‌مس ،‌سيمان ،‌روي و ... نسبت به ايجاد شركت مادر تخصصي اقدام كنند.

دبير كميته معدن اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و كشاورزي مشهد ادامه داد: با توجه به اينكه اتاق بازرگاني ايران كليه كميته هاي بخش هاي مختلف اقتصادي را دارد بهترين گزينه براي پرداختن به اين مهم ،‌همين نهاد بخش خصوصي است.
وي در عين حال تصريح كرد: البته تاسيس شركت هاي مادر تخصصي بخش هاي مختلف در خارج از اتاق بازرگاني صورت مي گيرد و مي توان در زير مجموعه هاي خود اقدام به ايجاد خوشه و شبكه هاي صنعتي كرد.
هاديان با اشاره به اثرات مثبت حضور شركت هاي فعال خصوصي در چنين هلدينگ هايي گفت: به دليل اينكه شركت هاي خصوصي طرح هاي توليدي را لبريز از سرمايه كلان نمي كنند قادر خواهند بود در مدت كمتر از دو سال ،‌رقم سرمايه گذاري شده را مستهلك و سود قابل توجهي را نصيب سهامداران كنند. به گفته وي ،‌ بررسي هاي انجام شده در بسياري از كشورهاي نشان داده استفاده از چنين سياست هاي براي توسعه ،‌اشتغال پايدار و رشد درآمد سرانه را در پي داشته است.
از سوي ديگر طي سال هاي گذشته برنامه اي براي ارتقاء جايگاه شركت هاي مادر تخصصي در اين حوزه از سوي بخش خصوصي به اجرا درآمده به طوري كه با هم افزايي در تامين سرمايه و دانش فني، طرح هاي عظيم اين بخش اجرا شود. علاوه بر اين بالابردن مقياس فعاليت هاي اقتصادي در داخل و حتي خارج كشور يكي ديگر از اهداف چنين برنامه اي به شمار مي آيد.

تماس با ما

دفتر مرکزی:
8615 3449 - 026
8616 3449 - 026
همراه:
7775 116 - 0912

شرکت سامیکا

شرکت سامیکا در زمینه‎ی تولید تجهیزات فرآوری شن و ماسه، طراحی مدار فرآوری و ارائه ی مشاوره‎ی فنی، فعالیت خود را آغاز می‎نماید. این شرکت با بکارگیری فناوری های نوین و با تکیه بر توان فنی کارشناسان و مهندسین ایرانی، تمرکز خود را بر ماشین‎آلات شستشو و آبگیری شن و ماسه ... ادامه مطلب