پرینت

قزوين، استاني با تنوع سنگ شناسي و معدني

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين گفت: قزوين بدليل قرار گيري بر روي دو زون اصلي رسوبي - ساختاري ايران از تنوع سنگ شناسي و معدني قابل قبولي برخوردار است و بيش از اين كه تاكنون انجام شده است مي بايست بدان توجه شود.
دكتر تقي نبئي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار معدن نيوز افزود: در حال حاضر در استان قزوين پتانسيل معدني خوبي از مواد اوليه صنايع سراميك نظير خاكهاي صنعتي، بنتونيت، كائولينيت و نيز پتانسيل مواد اوليه صنعت شيشه و ريخته گري نظير سيليس، موجب گرديده كه استان قزوين از نظر تمركز واحدهاي توليد كاشي و شيشه رتبه هاي برتر كشور را داشته باشد.

 

قزوين، استاني با تنوع سنگ شناسي و معدني
رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين با اشاره به پتانسيل هاي معدني استان افزود: در حوزه فلزات نيز پتانسيل قابل توجهي در منطقه طارم ( مس و سرب و روي ) و جنوب بوئين زهرا (سرب، روي و مس) در حال فعاليت است كه از ويژگيهاي منحصر بفردي برخوردارند.
تقي نبئي خاطر نشان کرد: ولي عمده فعاليت معدني استان پس از موارد ذكر شده حجم بالاي مصالح ساختماني (شن و ماسه، سنگ لاشه و سنگ نما و ...) مي باشند كه موجبات توسعه عمراني استان را فراهم نموده اند.
ذخاير ديگري كه در استان در حال فعاليت مي باشند شامل سنگ آهن، سنگ گ‌چ، سنگ آهك، باريت و ... مي باشند.
دكتر نبئي به تعامل سازنده سازمان نظام مهندسي معدن استان با سازمان نظام مهندسي معدن ايران اشاره کرد و گفت: سازمان نظام مهندسي معدن ايران، به عنوان دستگاه مركزي، امر نظارت، سياست گذاري و حمايت از سازمانهاي استاني و اعضاء آنها را بخوبي ايفا مي نمايد و بهمين دليل همواره سعي سازمانهاي استاني بر اين است كه تعامل سازنده اي با سازمان مذكور برقرار نمايند.
رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين ضمن تاکيد بر ارتباط سازنده با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: يكي از مهمترين انتظارات سازمانهاي نظام مهندسي معدن از سازمانهاي صنعت، معدن و تجارت، همواره اين موضوع است كه سازمان مذكور در جهت توسعه و افزايش بهره وري فعاليتهاي معدني استان تسهيل امور نمايد، كه اين موضوع مي تواند با نظارت جامع و شفاف سازي مقررات و دستورالعملها به طرز بهينه اي صورت پذيرد.
بخش معدن سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوين در اين جهت گامهاي موثري برداشته و به غير از موارد جزئي در اغلب مواقع تعامل سازنده اي نيز با  سازمان نظام مهندسي داشته است.
دکتر نبئي در پايان خاطر نشان کرد: البته در بخش الزام بكار گيري واحدهاي معدني از مسئولين فني واجد صلاحيت نظام مهندسي معدن، از سازمان مربوطه درخواست مساعدت بيشتر وجود دارد.

تماس با ما

دفتر مرکزی:
8615 3449 - 026
8616 3449 - 026
همراه:
7775 116 - 0912

شرکت سامیکا

شرکت سامیکا در زمینه‎ی تولید تجهیزات فرآوری شن و ماسه، طراحی مدار فرآوری و ارائه ی مشاوره‎ی فنی، فعالیت خود را آغاز می‎نماید. این شرکت با بکارگیری فناوری های نوین و با تکیه بر توان فنی کارشناسان و مهندسین ایرانی، تمرکز خود را بر ماشین‎آلات شستشو و آبگیری شن و ماسه ... ادامه مطلب