پرینت

اجراي طرح هاي معدن و صنايع معدني در كنار بخش خصوصي

وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: در كنار بخش خصوصي، مي توانيم طرح هاي معدني و صنايع معدني را اجرا كنيم.

محمد رضا نعمت زاده در نشست هم انديشي رئيس و اعضاي كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي، و نيز تعدادي از نمايندگان، استاندار تهران و اعضاي هيات عامل ايميدرو و مديران عامل شركت هاي تابعه -كه در اين سازمان برگزار شد- با بيان مطلب فوق گفت: با توجه به اجراي اصل 44 قانون اساسي و واگذاري شركت هاي ايميدرو طي سال هاي گذشته، اين سازمان با محدوديت منابع مواجه و اين مساله سبب به تاخير افتادن طرح ها شد.

پرینت

برنامه ريزي براي ايجاد توازن در توليد محصولات معدني

معاون معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: درحال اجراي طرحي هستيم تا توازن كافي در توليد محصولات معدني مختلف، به خصوص فولاد ايجاد شود.
«جعفر سرقيني» با بيان اينكه كشورمان در حلقه‌هاي بالادستي صنعت فولاد و استخراج و توليد سنگ‌آهن نيازمند سرمايه‌گذاري بيشتري است، تاكيد كرد: براي اينكه جلوي خام فروشي را بگيريم، از سرمايه‌گذاري در حلقه اول فولاد و ساير صنايع معدني بيش از پيش حمايت خواهيم كرد.

پرینت

صرفه جويي چهل ميليارد ريالي با بومي سازي پمپ‌هاي تصفيه خانه نورد گرم

با بومي سازي چهار دستگاه پمپ ايستگاه پمپاژ شماره 2 واحد نورد گرم علاوه بر صرفه جويي چهل ميليارد ريالي، تامين پايدار قطعات يدکي اين پمپ ها نيز تضمين گرديد.

محمود سيد معلمي رييس دفتر برنامه ريزي و کنترل نگهداري و تعميرات انرژي و سيالات با اعلام اين خبر گفت: با بومي سازي پمپ هاي ايستگاه پمپاژ شماره 2 واحد نوردگرم علاوه بر کاهش چشمگير وابستگي به شرکت هاي پمپ ساز خارجي، به ازاي هر دستگاه پمپ مبلغ ده ميليارد ريال صرفه جويي حاصل گرديد.

پرینت

افزايش 36 درصدي معادن استان زنجان

معاون امور معادن سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان زنجان گفت: با واگذاري پروانه بهره برداري و اكتشاف به برندگان مزايده، معادن استان زنجان به تعداد 273 فقره رسيده و 36 درصد افزايش خواهد يافت.

به گزارش معدن نيوز؛ «جلال محمدي تبار» با اعلام اين خبر افزود: در مزايده سال گذشته 203 محدوده اكتشافي، 53 محدوده پروانه اكتشاف، 43 معدن غير فعال و 11 معدن متروكه جهت فعال سازي به مزايده گذاشته شد.
وي در ادامه تصريح كرد: از اين تعداد 38 پرونده در بخش محدوده هاي اكتشافي، 17 محدوده پروانه اكتشاف، 14 معدن غير فعال و 4 معدن متروكه برنده مزايده شدند.

پرینت

هلدينگ هاي معدني،هزينه پروژه ها را كاهش مي دهد

بخش خصوصي با تشكيل هلدينگ هاي تخصصي و مشاركت در اجراي پروژه هاي معدني و صنايع معدني مي تواند ، زمان اجرا و هزينه احداث اين طرح ها را كاهش دهد.

به نقل از روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن وصنايع معدني ايران،‌ عضو هيات رييسه اتاق بازرگاني و صنايع و معادن و كشاورزي ايران با تاكيد بر مطلب فوق تصريح كرد: طي 5 سال اخير تحقيقاتي در مورد منافع هلدينگ هاي تخصصي براي اقتصاد كشور و چگونگي تاسيس آن ها انجام داده ايم به طوري كه مشخص شده يكي از راه هاي برون رفت از چالش هاي اجراي طرح ها ، تشكيل اين هلدينگ ها است.

پرینت

ماشین آلات فرسوده معدنی باید نوسازی شود

مشاور عالی معادن بر ضرورت اجرایی شدن قانون معادن تاکید کرد و گفت: منابع غنی معدنی، ارزش افزوده بالایی را برای کشور به ارمغان می آورد.

امیر رحیمی کلایه در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران با اشاره به ضرورت انجام اقداماتی برای دستیابی به ارزش افزوده در فعالیت های معدنی، گفت: ایران علاوه بر منابع سرشار نفت و گاز، خوشبختانه سرشار از ذخایر معدنی است که صنعت معدنکاری میتواند تاثیر عمیقی بر حوزه اقتصاد به خصوص اقتصاد غیرنفتی بگذارد.

پرینت

تجهیز شهرهای ساحلی به سیستم تصفیه پساب خانگی

معاون دریایی سازمان محیط زیست از توافقات جدید با وزارت نیرو برای اجرای مصوبه هیئت دولت مبنی بر تجهیز شهرهای ساحلی بالای 30 هزار نفر جمعیت به سیستم تصفیه پساب خانگی خبر داد.

عبدالرضا کرباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تعامل وزارت نیرو در دوره جدید مدیریت با سازمان محیط زیست بهتر شده افزود: در مذاکراتی که با مسئولان این وزارتخانه داشتیم قرار شد تا پایان برنامه پنج ساله پنجم یعنی حدود دو سال آینده تمام شهرهای ساحلی با جمعیت بیش از 30 هزار نفر جمعیت به سیستم تصفیه فاضلاب خانگی مجهز شوند.

پرینت

بومي‌سازي فرآيند فيلتراسيون غشايي ديناميكي در تصفيه پساب واحدهاي نمك‌زدايي نفت خام

قادر خانبابايي رييس پژوهشكده علوم و فناوري پليمر، با اشاره به اینکه محققان پژوهشكده علوم وفناوری پليمر پژوهشگاه صنعت نفت موفق به بومي‌سازي فرآيند فيلتراسيون غشايي در تصفيه پساب واحد نمك‌زدايي با قابليت تزريق در چاه  نفت دست یافتند

گفت: قابلیت جداسازی طیف گسترده‌ای از مواد همراه پساب نمکی، عدم نیاز به مواد شیمیایی جهت کمک به جداسازی، سیستم کاربردی و کنترلی ساده، قابلیت طراحی ساده از مقیاس پایلوتی به صنعتی از جمله مزایای سیستم‌های غشایی در جداسازی پسابهای نفتی است.

پرینت

نگاهی به نمايشگاه ماشين آلات راهسازي/ از نیاز معادن به سنگ شكن تا رکود بازار شن و ماسه

در اين زمینه رضا حسني مدير اجرايي شركت ماشين معدني كوير كه از استان كرمان در اين نمايشگاه حاضر شده در باره نقش ماشين آلات" آفرود " ،اظهار داشت: اين نوع كاميون هاي غول پيكر واضح است كه فقط در نواحي معدني تردد دارند كه انواع موجود در آن در كشور با ظرفيت هاي 35-50-60-160 و 240 تن است.

وي افزود: اصولا ساخت كاميون هاي افرود در كشور به دليل هزينه ها ي سرسام آور عملي نشده چرا كه واردات تكنولوژي آن نيز دشوار است.

حسني ادامه داد: اين كاميون ها كه داراي موتور و گريبكس بسيار قوي است عمدتا در كشور هاي آمريكا و انگلستان ساخته شده و در كشور چين مونتاژ آن صورت مي گيرد.

پرینت

سيستم فيلتراسيون شن و ماسه سازمان همياري شهرداري لرستان افتتاح شد

معاونت نظارت و پايش محيط زيست لرستان از افتتاح سيستم فيلتراسيون شن و ماسه شهرداري لرستان خبرداد.
مهندس مصطفي وند معاونت نظارت و پايش محيط زيست لرستان بيان داشت:با حضور حراست اداره کل آقاي مولايي و مهندس بهاروند مسئول کارخانه و ريس اداره پايش آقاي سالاوند سيستم فيلتراسيون شن و ماسه شوراي هميارهاي شهرداري لرستان که به دليل نقص فني خروجي باعث آلودگي زيست محيطي گرديده بود افتتاح شد.

پرینت

بهره برداري از يک معدن مس در استان خراسان رضوي

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي از بهره برداري از يک معدن مس در نيمه نخست امسال در اين استان خبر داد.
ناصر فخرموحدي با اعلام اين خبر افزود: طي 6 ماه نخست سال 92 از 25 معدن جديدبا 9 ميليون و 600 هزار تن ذخيره مواد معدني دراستان خراسان رضوي بهره برداري شد.

پرینت

قزوين، استاني با تنوع سنگ شناسي و معدني

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين گفت: قزوين بدليل قرار گيري بر روي دو زون اصلي رسوبي - ساختاري ايران از تنوع سنگ شناسي و معدني قابل قبولي برخوردار است و بيش از اين كه تاكنون انجام شده است مي بايست بدان توجه شود.
دكتر تقي نبئي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار معدن نيوز افزود: در حال حاضر در استان قزوين پتانسيل معدني خوبي از مواد اوليه صنايع سراميك نظير خاكهاي صنعتي، بنتونيت، كائولينيت و نيز پتانسيل مواد اوليه صنعت شيشه و ريخته گري نظير سيليس، موجب گرديده كه استان قزوين از نظر تمركز واحدهاي توليد كاشي و شيشه رتبه هاي برتر كشور را داشته باشد.

پرینت

چندین معدن جديد در استان مركزي به بهره برداري رسيد

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي گفت: 28 معدن جديد در نيمه نخست امسال در اين استان به بهره برداري رسيد.
زاوشي افزود: براي راه اندازي اين معادن در مجموع 133 ميليارد  ريال سرمايه گذاري شده و با آغاز به كار آنها 119 فرصت شغلي جديد فراهم شده است.
وي اظهار كرد: اين معادن در زمينه استخراج مواد معدني آهن پلاسري، شن و ماسه، سليس، خاك هاي صنعتي، فلدسپات و انواع فلزات رنگي فعاليت دارند.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مركزي بيان كرد: هم اينك 380 معدن فعال با سرمايه يكهزار و 180 ميليارد ريال و ذخيره قطعي يك ميليارد و 200 ميليون تن مواد معدني در استان مركزي وجود دارد.

پرینت

شناسنامه‌دار شدن مصالح تولیدی کارگاه‌های شن و ماسه ایلام

مدیر کل دفتر فنی استانداری از شناسنامه‌دارشدن مصالح تولیدی کارگاه‌های شن و ماسه خبر داد و تمدید پروانه‌ی بهره‌برداری را منوط به داشتن شناسنامه دانست.
«مهندس جلال حمره » در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی ایلام، اظهار کرد: عدم به موقع تهیه‌ی شناسنامه مصالح ساختمانی سبب اتلاف سرمایه‌ی دولت در بخش ساخت وساز و استفاده نکردن صحیح از مصالح می‌شود.

 

تماس با ما

دفتر مرکزی:
8615 3449 - 026
8616 3449 - 026
همراه:
7775 116 - 0912

شرکت سامیکا

شرکت سامیکا در زمینه‎ی تولید تجهیزات فرآوری شن و ماسه، طراحی مدار فرآوری و ارائه ی مشاوره‎ی فنی، فعالیت خود را آغاز می‎نماید. این شرکت با بکارگیری فناوری های نوین و با تکیه بر توان فنی کارشناسان و مهندسین ایرانی، تمرکز خود را بر ماشین‎آلات شستشو و آبگیری شن و ماسه ... ادامه مطلب