سیکلون

سیکلون ها :

سیکلونها هم در شکل و هم در اساس مانند هیدروسیکلون هستند، تنها تفاوت بین آنها در نوع سیال است که در این جا، به جای آب از هوا برای حمل ذرات استفاده می شود.
حدود 500  200 دور در دقیقه م یچرخد، ریخته می شود. در اثر حرکت چرخشی صفحه روی
ذرات، یک نیروی گریز از مرکز ایجاد م یگردد که در نتیجه، ذرات از روی صفحه خارج شده، با جریان هوا که توسط یک سری پروانهٔ در مسیر بسته به وجود می آید، روبه رو می شوند.


سیکلون سامیکا

 

ذرات درشت که دارای نیروی گریز از مرکز زیاد هستند از این جریان عبور نموده، با برخورد به
جدار دستگاه، در طول آن پایین می آیند؛ امّا ذرات ریز به علّت کم بودن نیروی گریز از مرکز، با جریان هوا به قسمت خارجی دستگاه حرکت کرده، جدا می شوند. هوا پس از خروج از قسمت داخل توسط پروانه های دوار که به طور منظم ساخته شده اند، مجدداً وارد قسمت مرکزی شده، مسیر خود را از سرمی گیرد. با تنظیم سرعت گردش صفحهٔ دوار و هم چنین تعیین مسیر هوا به وسیلهٔ موانع می توان ابعاد ذراتی را که باید از هم جدا شوند، تعیین نمود. مخارج نگ هداری و مصرف انرژی این نوع کلاسیفایرها معمولاً زیاد است ولی به طور کلی کارآیی این دستگاه ها مطلوب است.

 

 

 

 

 

تماس با ما

دفتر مرکزی:
8615 3449 - 026
8616 3449 - 026
همراه:
7775 116 - 0912

شرکت سامیکا

شرکت سامیکا در زمینه‎ی تولید تجهیزات فرآوری شن و ماسه، طراحی مدار فرآوری و ارائه ی مشاوره‎ی فنی، فعالیت خود را آغاز می‎نماید. این شرکت با بکارگیری فناوری های نوین و با تکیه بر توان فنی کارشناسان و مهندسین ایرانی، تمرکز خود را بر ماشین‎آلات شستشو و آبگیری شن و ماسه ... ادامه مطلب